Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Język niemieckiPrelekcje wykłady spotkania Szkoła warta zachodu

Nasza szkoła od lat realizuje program współpracy z naszym zachodnim sąsiadem, czego owocem są rok rocznie otrzymujący dyplomy znajomości języka niemieckiego. Cała akcja kryję się pod nazwą „Deutsche Sprach Diplom” – DSD. W tym roku uczniom z naszej szkoły w przygotowaniach do egzaminu pomogła przybyła z Niemiec stażystka Lotte. 


W wywiadzie przeprowadzonym przez uczennice naszego liceum Lotte opowiada o tym, jak odnajduje się w objętej roli. Mówi, że poświęca na to dużo czasu, lecz czuje się dobrze z tym, iż może w ten sposób pomóc uczniom II LO oraz zbierać doświadczenie do przyszłego zawodu. Wspomina również o doświadczeniach związanych z poznawaniem Polski, zawiązywaniem nowych znajomości, do których to w przyszłości z całą pewnością chciałaby wrócić. Można też usłyszeć osobiste zdanie Lotte o konieczności istnienia większej liczby inicjatyw, jak ta która odbywa się w naszym liceum, czy też o stereotypach żywych w Niemczech na temat Polaków.

Jeżeli ciekawi Was, co jeszcze powiedział nasz zagraniczny gość, koniecznie obejrzyjcie całość wywiadu, który znajdziecie na kanale YouTube Naszej Szkoły. 

Artykuł przygotował Arkadiusz Kapral (2B)

Skip to content