Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Język polski Szkolny Konkurs Retoryczny

1 marca odbył się w naszej szkole konkurs retoryczny dla klas pierwszych. Ośmioro uczestników miało szansę sprawdzić się na forum w trzech etapach. W wyniku obrad jury, w skład którego weszli: pani Joanna Brzostek, pani Joanna Sowa i pan Michał Rocznik, wyłoniono najlepszych uczestników konkursu: 

pierwsze miejsce- Julia Młynarczyk z klasy 1a, 
drugie miejsce- Joanna Grocholska z klasy 1e, 
trzecie miejsce- Zuzanna Fiszer z klasy 1d.

Pozostałymi uczestnikami byli: Joanna Turkiewicz, Maciej Czerwiński, Gracjan Potęcki, Mateusz Potęcki oraz Bartosz Dzikowski.

Kilka słów o konkursie. W pierwszym etapie z każdej pary wyłoniono zwycięską osobę, która przechodziła do następnej konkurencji. Pary losowały tezy, np. „Dzisiejszy system nauczania to zdać, zakuć, zapomnieć.”, „Współczesna młodzież nie jest tolerancyjna.”, czy „Egzamin maturalny z matematyki nie powinien być obowiązkowy.” Następnie w każdej parze losowano, kto będzie przedstawiał argumenty „za” i „przeciw”. Po przedstawieniu argumentów, kontrkandydaci mieli szansę odnieść się do wypowiedzi przeciwników. 

Organizatorami konkursu byli: Marta Sobiechowska, Jagoda Szałowska oraz Mateusz Podebry. Nad przygotowaniami do konkursu nieustannie czuwała pani Joanna Brzostek.

Skip to content