Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Informatyka Wirtualne-zamki

Miło nam poinformować, że w ogólnopolskim konkursie graficznym „Wirtualne-Zamki” Tomasz Rewak zajął pierwsze miejsce. Tomek jest już naszym absolwentem, a był uczniem klasy 3e. Konkurs trwał od 15 kwietnia do 4 października bieżącego roku. Konkurs polegał na modelowaniu obiektów architektonicznych w grafice 3D z wykorzystaniem darmowego oprogramowania jakim jest Trimble (dawniej Google) SketchUp.


Bieżąca edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Perły Architektury Małopolskiej”. Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu. Tomek stworzył model Willi Witoldówka (Krynica Zdrój). Oprócz utworzenia modelu obiektu architektonicznego musiał również przygotować dokumentację fotograficzno – tekstową prezentującą stan bieżący zabytku, opisać obiekt, jego znaczenie, historię i legendy. Więcej na stronie http://wirtualne-zamki.pl.

Przypominamy, że na mapie GoogleEarth można znaleźć model  budynku II LO utworzony przez uczniów naszej szkoły w programie Sketchup. Jest to pierwszy wymodelowany obiekt z Legnicy umieszczony na mapie. Obiekt wymodelowali Filip Mazur i Dawid Łupkowski.
Tomkowi serdecznie gratulujemy.
Skip to content