Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Maturzyści Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10, a ceremonię zakończenia roku, swoim przemówieniem otworzyła pani dyrektor – Anna Górska. Następnie, na scenę weszła przedstawicielka wychowawców 4 klas – profesor Maria Kaszczyc, nauczycielka matematyki, która swoje przemówienie, zaczęła od matematycznego zadania, co zaskoczyło wszystkich. W imieniu rodziców uczniów klas czwartych głos zabrała Pani Dorota Wach. Czwartą osobą która wystąpiła, była przewodnicząca szkoły – Aleksandra Górska. Jej przemówienie, składało się w większości z podziękowań za wkład absolwentów, w przeciągu 4 lat w których byli uczniami 2 LO. Ostatnią osobą, zamykającą część przemówień uroczystości, był były przewodniczący szkoły – Mateusz Sobotkiewicz. Wymieniał on w swoim przemówieniu, trudności z jakimi uczniowie musieli się zmagać podczas pandemii, dziękował również nauczycielom jak i swoim rówieśnikom, za wspólnie spędzony czas i życzył im szczęścia przed maturami. Po przemówieniach, odbyło się rozdawanie kwiatów nauczycielom, po którym odbyło się wręczanie Orderu Róży Wyspiańskiego.

Order otrzymali:

4A – Joanna Drożdż i Maja Rudnicka

4B – Karolina Ostrowska i Marie-Madleen Woynar

4C – Mateusz Sobotkiewicz

4D – Hanna Galicka i Barbara Kozłowska

Następnym wydarzeniem, było przekazanie sztandaru szkoły młodszym uczniom, oraz ich ślubowanie. Po przekazaniu sztandaru, na scenie zaprezentował swoje talenty, szkolny chór, wykonując dwa utwory, w których jako solistki, występowały dwie absolwentki. Następnie, przyszedł czas na rozdanie nagród, za konkursy i pracę na rzecz szkoły.

Matematyka:

4A – Joanna Drożdż, Maja Rudnicka, Szymon Kramek, Mateusz Grzywa, Marcel Sochacki, Grzegorz Zawistowski, Natalia Fortuna, Julia Czeszejko-Sochacka, Patrycja Siczek, Mateusz Dudek, Wiktor Nowak, Julia Dziędzioła, Kacper Guściora

4E – Hanna Galicka i Barbara Kozłowska

Fizyka:

4A – Joanna Drożdż i Konrad Ostrowski

Chemia:

4C – Karol Tyfel

Geografia:

4E – Barbara Kozłowska

  1. Angielski:

4A – Maja Rudnicka i Alexasnder Bazylak

4B – Bartłomiej Kucharski

Historia:

4B – Bartłomiej Kucharski

Religia:

4A – Izabela Repeła

4C – Marta Głowacka

Uczniowie którzy zdobyli certyfikat DZD:

4A – Milena Hajduk

4B – Natalia Kostyszak, Milena Socha, Mateusz Telesz, Marie-Madleen Woynar, Natalia Zpotoczna

4C – Martyna Główczyk i Marta Obarzanek

4E – Barbara Kozłowska

Olimpiada Wiedzy o Świecie Współczesnym:

4E – Brunon Szott

Osoby, zaangażowane w aktywnośc społeczną  w naszej szkole ale też poza jej murami, również zostały docenione w formie nagrody.

Gazetka szkolna „Tuba”: Karolina Ostrowska (redaktorka naczelna, oraz osoba odpowiadająca za jej szatę graficzną), Mateusz Telesz, Urszula Marciniak, Paulina Sawiak, Aleksandra Sajewicz, Nikola Brzyszcz, Kornelia Sroka.

„Caritas”: Zofia Stancewicz, Karolina Dwornicka, Matylda Kołodziejczyk, Amelia Korbiel, Barbara Kozłowska, Martyna Kijowska, Hanna Galicka, Natalia Raczyńska, Milena Urbanowicz.

Samorząd: Mateusz Sobotkiewicz i Marie-Madleen Woynar

Sport:

4A – Joanna Drożdż i Igor Zaperta

4B – Monika Gulbicka

4C – Wiktoria Polańska i Jakub Borys

4D – Aleksandra Wróblewska i Diana Lityńska

4E – Mikołaj Stawiski, Michał Boczniewicz i Maksymilian Warchoła

Szkolny Poczet Sztandarowy: Wiktoria Terelak, Laura Janczyńska, Martyna Główczyk, Mikołaj Stawiski, Olaf Tarka.

Zaraz po rozdaniu nagród, zaczęło się rozdawanie świadectw, zaczynając od klasy 4C, później 4E, 4A, 4B, a ostatnią klasą która otrzymywała świadectwa była kl. 4D.

Po rozdaniu świadectw prowadzący, oficjalnie zakończyli uroczystość, mówiąc że trzymają kciuki za wyniki matur. Tak zakończył się rok szkolny 4 klas, z 15min wyprzedzeniem.

Cała szkoła życzy maturzystom jak najlepszych wyników i świetlanej przyszłości, po nauce w naszej szkole.

 

Artykuł napisała Lena Pilarz, 2B

Skip to content