Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Maturzyści Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

29 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku dla klas maturalnych w Naszej Szkole. 

Po słowach przywitania i wprowadzeniu sztandaru wraz ze śpiewem hymnu, maturzyści wysłuchali wzruszających przemówień Pani Dyrektor Anny Górskiej oraz obecnego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Mateusza Sobotkiewicza.

Wiele szczęśliwych wspomnień, ale też trudy zdalnego nauczania przytoczyły wychowawczynie klas, Dominik Malczuk i Karol Madura, którzy z kolei reprezentowali samych maturzystów. Następnie odbyły się podziękowania rodzicom i nauczycielom za trzy lata nauki w liceum. Tradycyjnie wręczone zostały również “Róże Wyspiańskiego”, czyli order przeznaczony dla najbardziej zasłużonych absolwentów, które otrzymali Szymon Bander i Karol Madura.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru wysłuchaliśmy dwóch utworów w wykonaniu szkolnego chóru “Cantus”. Głośne brawa po występie poprzedzały rozdanie nagród ufundowanych przez Radę Szkoły. Pani Dyrektor wraz z nauczycielami przedmiotowymi wręczali dyplomy uczniom cechującym się sukcesami akademickimi i zaangażowaniem (m.in Olimpiady, DSD, działalność szkolna i wolontariat, osiągnięcia sportowe). Ostatnią częścią zakończenia było rozdanie świadectw przez panią dyrektor i wychowawców poszczególnych klas. Jako pierwsza wystąpiła 3c pod przewodnictwem pani Moniki Ryl, która w tym roku zdobyła aż 20 czerwonych pasków. Następnie kolejno występowały klasy: 3d, 3a, 3b, 3e. Po ostatnich słowach prowadzących, maturzyści zakończyli uroczystość poprzez rzucenie w górę swoich czapek! 

 

Drogie Maturzystki, Drodzy Maturzyści, 

Wielkimi krokami zbliża się podsumowanie waszej szkolnej historii, egzamin maturalny i nadchodzi początek dorosłego życia. Za parę dni pożegnacie się z murami naszego liceum, w którym rozpoczęliście naukę tylko trzy lata temu. Trudny koniec tego etapu w waszym życiu, a zarazem piękny początek nowego rozdziału, który otwiera wam życie. 

Przeżyliście na pewno wiele wspaniałych wspomnień, stawaliście przed wieloma wyzwaniami i poznawaliście nowych ludzi, którzy na zawsze pozostaną w waszym sercu. Pożegnanie z tą placówką może być trudne, jednak rozpoczynacie nową przygodę w swoich życiach, która przyniesie wam więcej wspomnień, wyzwań i nowych ludzi. Stoi przed Wami wiele możliwości, od was zależy, jak potoczy się dalej wasze życie. W imieniu wszystkich uczniów życzymy Wam powodzenia w dorosłym życiu! 

W naszej szkole mieliście możliwość odkrycia nowych zainteresowani, poszerzenia horyzontów i poznania samego siebie. Miejsce to zostanie w pamięci przyszłych absolwentów przez wiele lat, a kadra nauczycielska ma na pewno specjalne miejsce w ich sercach. 

Zapraszamy do przeczytania paru wypowiedzi maturzystów na temat naszego liceum. Samorząd szkolny zadał maturzystom dwa pytania: 

  1. Co najlepiej wspominasz z czasów liceum? 
  1. Jaka wycieczka bądź wydarzenie najbardziej zapadło ci w pamięć i dlaczego? 

“Najlepiej z czasów liceum wspominam spędzony czas z Samorządem Uczniowskim. Wszystkie sprawy organizacyjne, mniejsze i większe trudności. Była to naprawdę świetnie zgrana grupa. Mam nadzieję, że dobrze udało nam się organizować życie szkolne, chociaż liczne wydarzenia prowadziliśmy w czasie zdalnych zajęć. Na pewno będę wspominać też klasę, w której to udało nam się stworzyć dziesięcioosobową grupkę. Trzymamy się razem od pierwszego roku do dzisiaj – a nasza znajomość będzie trwać nawet po ukończeniu szkoły. 

Zdalne zajęcia przeszkodziły w organizacji wielu wycieczek i wydarzeń. Na pewno dobrze będę wspominać “Let 's PUF!”, czyli akcję budowania własnych puf z plastiku i baneru reklamowego. Z wydarzeń szkolnych myślę, że koncert charytatywny z 2022 roku, który organizowaliśmy jako Samorząd.” 

~Karol Madura 3A 

“Co najlepiej wspominam z czasów liceum? Moją pierwszą myślą jest życzliwa atmosfera. Oprócz nauki mogłem poznać wiele fajnych osób, przede wszystkim stworzoną w klasie grupkę, która przetrwa jeszcze długi czas. Właśnie ludzie poprawili jakość życia w szkole – sprawili, że czułem się bardzo dobrze i chciałem tutaj wracać.  

Wydarzeniem, które najbardziej zapadło mi w pamięć była wyprawa do ZOO we Wrocławiu. Wówczas, będąc jeszcze w pierwszej klasie, nie byliśmy do końca zgrani. Jednak w tamtym właśnie momencie utworzyliśmy wcześniej wspomnianą grupkę, dlatego wspominam tę wycieczkę najlepiej.” 

~Marcin Baranowski 3A 

 

“Najlepiej w czasów liceum wspominam prowadzenie naszego profilu na Instagramie, 3b_daily (zwanej kiedyś 1b_daily i 2b_daily), który prowadziliśmy razem z klasą, aby upamiętnić nasze czasy w szkole. Uważam, że jest to najlepsza pamiątka, jaką mogę wynieść z liceum – zwłaszcza z powodu pandemii, gdyż nie mieliśmy okazji wyjeżdzać tak często na wycieczki. 

Wydarzenia, które najbardziej zapadły mi w pamięć to wszystkie lekcje j. angielskiego prowadzone przez panią Gabrielę Giedrojć. Jest ona niesamowitym pedagogiem i nauczycielem. Dzięki niej zajęcia były komfortowe, a my mogliśmy poczuć się na nich dobrze, przy okazji przyswajając szybko wiedzę.” 

~Amelia Karaś 3B 

“Z czasów liceum najlepiej będę wspominał na pewno pracę w Samorządzie Uczniowskim, w którym angażowałem się przez cały okres nauki w liceum. Wszystkie wydarzenia, tradycje szkolne i koncerty charytatywne, których przez pandemię nie mogło być zbyt dużo.  

Najbardziej w pamięć na pewno zapadła mi pielgrzymka w intencji maturzystów i dobrze zdanej matur. Z powodu wspomnianej wcześniej pandemii była to jedna z niewielu naszych wycieczek, ale pozwoliła nam się zgrać i odstresować.” 

~Dominik Malczuk 3B 

“Najlepiej z czasu liceum wspominam prowadzenie profilu 3b_daily na Instagramie, ponieważ był to swego rodzaju pamiętnik klasowy. Mogliśmy przez to poznać więcej osób z innych klas, nie tylko naszych rówieśników. Wzrost popularności tego profilu był bardzo niespodziewany. Z założenia miał on być przeznaczony dla naszej klasy, jednak później stał się profilem znanym w szkole, co będę wspominać przez długi czas. 

Najbardziej zapadło mi w pamięć wydarzenie ,,Ale Murale”, które odbyło się na początku naszej pierwszej klasy. Mogliśmy przychodzić do szkoły w soboty i malować murale na całych ścianach. Uważam, że było to bardzo rozwijające, a przy okazji mogliśmy poznać lepiej szkołę i starszych uczniów. W ramach tej akcji odwiedziliśmy również różne miasta, jeździliśmy pociągami… na pewno będę to dobrze wspominać.” 

~Martyna Górska 3B 

“Myślę, że najlepszymi wspomnieniami są te stworzone w pierwszej klasie, gdyż wtedy odbywało się najwięcej koncertów i akcji charytatywnych w naszej szkole. Mieliśmy wiele szans na integrację, podczas których udało nam się bliżej poznać i rozwinąć zainteresowania.  

Niestety przez kwestię pandemii, która doskwierała nam przez ostatnie lata, wycieczek nie było zbyt dużo. Jednak udało nam się wybrać w ostatniej klasie na wycieczkę do Łodzi. Z całego wyjazdu najmilej wspominam wizytę w Centrum Nauki i Techniki EC1” 

~Aleksadnra Boczkowska 3E 

“Myślę, że podobnie jak większość moich kolegów jednym z najlepiej wspominanych przeze mnie wydarzeń z czasu liceum jest studniówka. Pozwoliła ona nie tylko zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającymi się maturami, ale także podsumować trzy lata naszego wspaniałego liceum oraz dwanaście lat edukacji. 

Wydarzeniem, które najbardziej zapadło mi w pamięć to zdecydowanie otrzęsiny. Nie tylko dlatego, że pozwoliły one mi i moim rówieśnikom zostać wprowadzonymi w kręgi II Liceum, ale także w pewien sposób utożsamić się z tą szkołą i jej społecznością uczniowską.” 

~Igor Górski 3E 

“Wydarzeniem, które podczas trzech lat nauki w liceum najbardziej zapadło mi w pamięć to koncert charytatywny na rzecz pomocy Ukrainie. Uważam, że była to fajna inicjatywa ze strony uczniów, aby zaangażować się w pomoc uchodźcom, którzy są zmuszeni do opuszczenia swojego kraju z powodu wojny.” 

~Jakub Śliwiński 3E 

Drodzy Maturzyści i Drogie Maturzystki, chcielibyśmy wam podziękować za pozytywną energię, jaką wnosiliście codziennie do liceum, za wasze pomysłowe inicjatywy i wszystkie wspomnienia, które zapadną Wam i nam w pamięć na długo. Życzymy Wam spełnienia marzeń, aby wasze plany się powiodły i abyście osiągali wiele sukcesów w Waszych życiach. Liczymy, że będziecie wspominać wasze licealne lata z uśmiechem na ustach. Przede wszystkim życzymy Wam powodzenia na egzaminie maturalnym i dostania się do wymarzonych uczelni! 

Skip to content