Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Rok szkolny Złote Belfry

Przez okoliczności, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, gala tegorocznych belfrów została przeprowadzona wirtualnie. W podróży przez wszystkie kategorie towarzyszyli nam konferansjerzy: Iwona Łazarów i Adrian Nkwamu .

Galę otworzył utwór Taylor Swift: ,,Don’t Blame Me” w wykonaniu wokalisty – Dominika Malczuka; skrzypaczki – Zuzanny Pieluszczak; pianistki- Julii Wieczorek. Interesującym elementem tego występu był akompaniament kahonu, nad którym panowała Wiktoria Nowak. Laureatką pierwszej nagrody i zdobywczynią tytułu Bratniej Duszy została Pani Danuta Bena, która z impetem wkroczyła do auli, by podzielić się z nami radością z otrzymanego wyróżnienia.

Po wysłuchaniu utworów z filmu ,,Mamma Mia!” w aranżacji sekstetu smyczkowego w składzie: Zuzanna Pieluszczak, Małgorzata Jaroszowicz, Elena Lascar, Marie Woynar, Weronika Kotwicka-Parylak, Aleksandra Sawczuk, nadeszła pora na
wejście Pana Jerzego Szymali -,,Weterana Riposty’’, oraz, spowodowane otrzymaniem tytułu Mistrza Riposty, zdziwienie Pani Beaty Kuci.

Dorota Sobuś sięgnęła po utwór z repertuaru Anny Jantar: ,,Tyle słońca w całym mieście”. Widzicie więc, że jeśli w naszym filmie jest miejsce na przerwę, nie jest to przerwa reklamowa, ale pora na wysłuchanie, co w duszy gra naszym artystom.

Statuetkę Debiut Roku otrzymał niezastąpiony Pan Michał Szpyrka, któremu to zawdzięczamy rozległą wiedzę fizyczną – głównie w skali Plancka.

W klimat opery wprowadziła nas Julia Młynarczyk, która wcielając się w Carmen zaśpiewała ,,Habanerę”. Strusiem Pędziwiatrem został matematyk – Pan Andrzej Łękawski, którego lekcje niekiedy łamią prawa fizyki, przewyższając światło w kategorii; największa prędkość.

Sprinterskim biegiem rozpoczęła się dekoracja Humanistycznego Strusia Pędziwiatra Pana Michała Rocznika, który potwierdził zasadność owego wyróżnienia, bo w trakcie przyznawania nagrody wybiegł twierdząc, iż historycy na niego czekają. Cóż poradzić?

Julita Rotyna i Dominik Malczuk wykonał utwór: ,,I don’t wanna be you anymore” przy akompaniamencie pianina. W konkurencji Big Brain zwyciężyła ukochana Pani Irena Cymbalak-Basałyga. Natalia Grzyb i Justyna Basałyga pokazały się w utworze Maryli Rodowicz ,,Ale to już było”.

Jak co roku, największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudza kategoria Cytat Roku; ,,To tak, jakby odjąć jajko od kury”, ,,To było na nauczaniu zdalnym, więc umiecie” to tylko niektóre z kultowych już cytatów tego roku. Zwyciężczynią tej kategorii okazała się Pani
Katarzyna Wójcik, której pamiętne słowa brzmią: ,,Czasopisma geograficzne to, na przykład gazetka Bravo”. 

Artykuł przygotowała Paulina Kowalczuk (1C)

Zobacz film 

Skip to content