Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Przedstawienia, koncerty szkolne Złote BELFRY 2017

Złote Belfry 201713 października w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Nauczyciela. Ucznowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne oraz recytatorskie. Jak co roku nauczycielom zostały wręczone „Złote Belfry 2017”.

Obejrzyj zdjęcia.

Złote Belfry 2017
W kalendarzu imprez szkolnych przypadających na miesiąc październik nie mogło zabraknąć hucznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość tę zainaugurował znakomity występ chóru szkolnego prowadzonego przez niezastąpioną panią Sylwię Dylak. Mistrzami wydarzenia byli: przewodnicząca szkoły – Natalia Smoleń oraz  minister propagandy – Ignacy Frydrychowicz, którzy czuwali nad przebiegiem obchodów i wprowadzili iście hollywoodzki klimat. 
Nieodłącznym elementem programu było przyznanie zaszczytnych tytułów najbardziej wyjątkowym, oryginalnym i wprost fantastycznym nauczycielom naszego liceum. Może to wydawać się odrobinę niesprawiedliwe, zważając, że każdy reprezentant oświaty Wyspiańskiego jest jedyny w swoim rodzaju i wykazuje się profesjonalizmem w swojej dziedzinie. Niemniej jednak takie są reguły i w demokratycznym głosowaniu wyłoniono zwycięzców. 
Zapewne nikogo nie dziwi, że tytuł Strażnika Dyscypliny przypadł w udziale panu Rafałowi Warzesze, który słynie ze swojego stanowczego: raz-dwa, dwa-dwa! i przyczynia się do budowania naszych mięśni brzucha. Tytuł Przyjaciela Ksero przyznany panu Maciejowi Januszowi też wzbudza ani odrobiny zdziwienia. To dzięki profesorowi we have a lot of fun przy wypełnianiu zadań i przy okazji możemy improve our English skills. Dziękujemy i prosimy o więcej copies! Wśród nominacji warto wyróżnić Diamentową piłę. Przyznajcie, że brzmi to bardzo sympatycznie i słusznie, bo należała się ona kobiecie, która tak często się uśmiecha – pani Beacie Kuci. Nie zmienia to faktu, że większość pierwszaków przez pierwszy miesiąc chodzi z duszą na ramieniu, dzierżąc w dłoniach atlas geograficzny i czekając na dzień wyroku – sprawdzian z mapy politycznej świata. Pamiętajcie, to tylko wyjdzie nam na zdrowie i przynajmniej już wiemy, że gdzieś tam, jest jakieś wyspiarskie państwo Komory ze stolicą Moroni. 
Oto pozostali uhonorowani:
– Głos Anioła – pani Joanna Brzostek,
– Uśmiech z Hollywoodu – pani Sylwia Dylak,
– Profesor Suchar – pan Jerzy Szymala,
– Profesor Zagadka – pani Agata Suścicka,
– Montażysta – pan Michał Rocznik,
– Honorowy Belfer – pani dyrektor Grażyna Ciosmak
Całość obchodów dopełniły występy artystyczne, w których mieli okazję zaprezentować się również nowi uczniowie szkoły. Pięknym śpiewem czas umiliły Julia Żądło oraz Wiktoria Tur. Pokaz umiejętności tanecznych zaprezentowała Emilka Cichoń z klasy maturalnej 3 d oraz Bartosz Grelewski.
Krótko mówiąc, było znakomicie i z przyjemnością odwiedzę w przyszłym roku II Liceum, choćby ze względu na samą Galę Złotych Belfrów.

Karolina Kornatowska IIIc

Skip to content