Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Rok szkolny Złote Belfry 2022

Dnia 12 października, jak co roku, w szkole odbyła się Gala wręczenia “Złotych Belfrów” oraz “Złotych Talentów”. Statuetki “Złote Belfry” zostały wręczone w ośmiu kategoriach:  “Alfa i Omega”, “Przyjaciel od serca”, “Szybki jak błyskawica”, Mistrz ciętej riposty”, “Strażnik dyscypliny”, “Maturalna przypominajka”, “Wejście smoka” oraz “Cytat roku”. Pierwszy raz w historii szkoły odbyło się również wręczenie statuetek “Złotych Talentów”, do których uczniowie byli nominowani w trzech kategoriach: “Pomocna Dłoń”, “Człowiek sztuki” i “Najlepszy profil online”. Cała uroczystość została poprowadzona przez Marie-Madleen Woynar oraz Franciszka Sinkiewicza.

Tegoroczną Galę otworzyła Jagoda Gronzio z klasy 2D, wykonując utwór zespołu Queen “We Will Rock You” na perkusji. Pierwsza statuetka w kategorii “Alfa i Omega” została wręczona Panu Michałowi Rocznikowi, za wszechstronną wiedzę, którą stale dzieli się z uczniami.

Przed przyznaniem kolejnej statuetki, Oliwia Janik oraz Emilia Biskup z klasy 4H zaśpiewały utwór Artura Rojka “Cisza i wiatr”. Po wspaniałym występie uczennic kolejna statuetka w kategorii “Przyjaciel od serca” została przyznana Pani Dorocie Chmiel, za pomoc jak i wyrozumiałość okazywaną uczniom.

W autorskiej choreografii tanecznej zaprezentowała się Emilia Kopczyńska z klasy 2E. Następnie statuetka w kategorii “Szybki jak błyskawica” została wręczona Panu Andrzejowi Łękawskiemu, którego lekcje cechują się bardzo szybkim tempem.

W piosence zespołu Fugees pod tytułem “Killing Me Softly With His Song” zaprezentowała się Julia Węgłowska z klasy 1D, poprzedzając wręczenie statuetki w kategorii “Mistrz ciętej riposty”, która została przyznana Panu Jerzemu Szymali.

W dalszej części Gali Marie-Madleen Woynar na skrzypcach oraz Julią Matysiewicz na flecie zaprezentowały utwór Harrego Styles’a “Watermelon Sugar”. Po niesamowitym występie została wręczona pierwsza statuetka “Złotych Talentów” w kategorii “Pomocna Dłoń”. Nominowanych było wiele, lecz osobą, która otrzymała statuetkę, była Wiktoria Szastak z klasy 4M, przewodnicząca sekcji Instagrama w grupie ds. promocji.

Następnie w utowrze “Never Enough” zaprezentowała się Eliza Łabędzka z klasy 2B. Po pięknym wykonaniu Elizy została wręczona kolejna statuetka “Złotych Talentów” w kategorii “Człowiek Sztuki” przyznana Oliwi Janik z klasy 4H.

Na tegorocznej gali debiut miało koło teatralne prowadzone przez Pana Michała Rocznika, uczniowie zaprezentowali skecz pod tytułem “Egzamin”

Druga część tej niezwykłej uroczystości rozpoczęła się tańcem uczennic z SP1 w Legnicy pod opieką Pani Agaty Warzechy. Po zakończonym występie przyszła pora na wręczenie nagrody dla najlepszego profilu online. Nagrodę tę otrzymała Justyna Basałyga z klasy 4M.

Tegorocznym strażnikiem dyscypliny został mianowany Pan Jerzy Szymala. Warto wspomnieć, że w posiadaniu Pana Szymali znalazły się dwie statuetki-przed chwilą wspomniana oraz wręczona w pierwszej części ,,Belfrów”.
Mieliśmy okazję wysłuchać występu Alicjii Brodzkiej, która zaprezentowała się w repertuarze Danuty Rinn oraz pobiec szlakiem leśnych duktów wraz z głosem Mileny Cholewińskiej w utworze ,,Kolorowy wiatr”

Pani Joanna Jaroszewicz również otrzymała nagrodę w dwóch kategoriach, jedną z nich była ,,Maturalna Przypominajka”, a powiedzonko Naszej Polonistki:,, Maybe yes, maybe no, maybe-babie, I don’t know” zostało wybrane cytatem roku.
Martyna Nowacka uświetniła tę galę swoim tańcem po czym przeszliśmy do ostatniego punktu programu- występu szkolnego zespołu:,,Belferki„, który przygotował piosenkę-niespodziankę:,,Nasz licealny świat”.

Oczarowani występem widzowie nagrodzili zespół gromkimi brawami, prosząc o bis.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

Artykuł przygotowały:
Kornelia Sroka i Paulina Kowalczuk

 

Skip to content