Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Przedstawienia, koncerty szkolneRok szkolny Złote Belfry

08-Belfry-3Dnia 17 października zarówno uczniowie jak i nauczyciele wzięli udział w gali rozdania Złotych Belfrów. Jest to najbardziej prestiżowe i widowiskowe wydarzenie w Naszej Szkole.

Jak co roku nominowani wśród grona pedagogicznego otrzymali nagrody za swoje starania w przeróżnych kategoriach.  Pierwsza nagroda z tytułem „Bratnia Dusza” powędrowała do Pana Michała Szpyrki. O zwycięstwie zdecydowało zaangażowanie nauczyciel w rozwiązywanie problemów uczniów (nawet tych sercowych). W kategorii „Sokole Oko”, która jest nowo stworzoną kategorią innych nominowanych pokonał Pan Robert Żeleźny, który widzi wszystko i wszystkich. Nagrodę w kategorii „Big Brain” mógł dostać tylko nauczyciel, który jest jak encyklopedia, tak ogromną wiedzę posiada Pani Beata Kucia.  „Zygzak McQuinn” to nauczyciel, którego notatki pojawiają się na tablicy z prędkością światła i ma nadzieję, że tak samo szybko znajdą się w zeszytach uczniów – jest nim Pan Andrzej Łękawski. W kategorii „Nieugięty” Złotego Belfra odebrał Pan Rafał Warzecha. „Mistrzem Ciętej Riposty” został jak co roku  Pan Jerzy Szymala dzięki swoim ironicznym, błyskotliwym a także nietypowym wypowiedziom. Z pośród trzech nominowanych „Debiut Roku” otrzymała Pani Katarzyna Działakiewicz, która pomimo iż od nie dawna przybyła w kręgi naszej szkoły dała się poznać z jak najlepszej strony jako wybitne odkrycie. Na koniec przyszedł czas na nagrodę na którą wszyscy czekali „Cytat Roku”. Wśród wspaniałych cytatów, zwyciężyła Pani Joanna Biskup z cytatem: „Zdrowia, szczęścia, pomyślności niech was ta Biskup nie zamęczy na amen”

Nie zabrakło również nagród dla wybitnych uczniów naszej szkoły nazywanych „Złotymi Talentami”

W kategorii „Gwiazda Sportu” zwycięzcą został Antoni Kulesza. Tytuł „Człowieka Sztuki” powędrował do Karoliny Ostrowskiej. W ostatniej kategorii czyli „Pomocna Dłoń” nagrodę dosłał Mateusz Sobotkiewicz na którego pomoc i dobry humor można liczyć zawsze.

Pomiędzy nagrodami nie mogło zabraknąć występów artystycznych utalentowanych uczniów naszej szkoły. Mogliśmy usłyszeć przepiękne wykonanie piosenki „Don’t stop the music” Rihanny przez Elizę Łabęcką oraz piosenkę „Treat you better” Shawna Mendesa, którą zaśpiewała Julia Węgłowska w duecie z Mateuszem Sobotkiewiczem grającym na gitarze. Z piosenką „I’m just Ken” wystąpiła Julia Mucha robiąc przy tym ogromne show, które na pewno wszyscy zapamiętają na długo. Nie mogło też zabraknąć głosu Mai Gątarz w piosence „Kiwi” Harry’ego Stylesa. Mogliśmy również obejrzeć wspaniały występ grupy tanecznej  Avatar do piosenki „We are the ones”. Na koniec zespół „Jamajka” wykonał swój popisowy utwór „Livin’ on a prayer”.

Przeprowadziliśmy również kilka wywiadów z uczniami naszej szkoły. Wszyscy jednomyślnie uznali że wydarzenie im się bardzo podobało oto kilka przykładowych wypowiedzi: „Bardzo dobra organizacja” „Bardzo podobał mi się pomysł z garniturami i kopertami, można było poczuć się jak na Oscarach” Zapytano też jaki występ najbardziej ich oczarował, najczęstszymi odpowiedziami był występ „I’m just Ken”-Juli Muchy oraz piosenka „Don’t stop the music”- Elizy Łabędzkiej.

Gratulujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom uzyskanych nagród i życzymy dalszych sukcesów na następnej gali za rok.

Artykuł przygotowała Amelia Łucka, a wywiady przeprowadziła Anna Lipiec

Skip to content