Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Pomagamy zwierzętom Wizyta u LORDA VADERA

18.04.2024 wycieczka do Schroniska dla Koni "Tara" w PiskorzynieW dniu 18 kwietnia uczniowie ze Szkolnego Klubu Miłośników Zwierząt, pod opieką Anny Zielińskiej i Marty Marcinowskiej, odbyli wycieczkę do Schroniska dla Koni „Tara” w Piskorzynie (pierwsze w Polsce schronisko dla koni, które powstało blisko 30 lat temu). Przebywa tam koń LORD VADER, którego młodzież II LO wzięła w wirtualną adopcję w 2018 roku. Od tego czasu co miesiąc wpłacamy 30 zł na jego utrzymanie (dzisiaj to kropla w morzu potrzeb).
„Tara” to niezwykłe miejsce. Na dużym obszarze schronienie znajdują konie wykupione na targach koni lub z rzeźni. Na dzień dzisiejszy jest tam 140 koni, osiołek, świnka i krowa. „Mieszkają” tam również koty i pieski.
Zwierzęta mają tam bardzo dobre warunki życia i otoczone są opieką. Spędziliśmy tam bardzo fajny dzień, wysłuchaliśmy ciekawych opowieści Pani Prezes Fundacji „Tara” Scarlett Szyłogalis i odbyliśmy spacer po całym terenie schroniska obcując z naturą i zwierzętami.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji „Tara” na facebooku, gdzie można też poznać lepiej naszego podopiecznego LORDA VADERA.

>>obejrzyj galerię<<

Skip to content