22 maja 2026 r. klasy matematyczno-fizyczne, podtrzymując szkolną tradycję, odwiedziły Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, które pozwoliły im poszerzyć wiedzę oraz rozwinąć zainteresowania naukowe.

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Fizyki i Astronomii UW
22 maja 2026 r. klasy matematyczno-fizyczne, podtrzymując szkolną tradycję, odwiedziły Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, które pozwoliły im poszerzyć wiedzę oraz rozwinąć zainteresowania naukowe.

Uczennice z klas matematyczno-fizycznych: Antonina Jarecka 2A oraz Joanna Drożdż 4A , zakwalifikowały się do drugiego etapu 73. Olimpiady Fizycznej.
Z przyjemnością informujemy, że Kamil Piechota (3A) zakwalifikował się do przedostatniego etapu Olimpiady Fizycznej. Z Dolnego Śląska udało się to tylko sześciu osobom.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 3A, Mateusz Dziamba, Michał Kloc, Michał Janusz, Krzysztof Piechota oraz Piotr Tomaszewski zakwalifikowali się do drugiego etapu 71 Olimpiady Fizycznej. Jest to największa liczba osób z danej szkoły, na terytorium województwa dolnośląskiego, którym jednocześnie udało się tego dokonać. Taką samą liczbę osiągnęło tylko ALO przy Politechnice Wrocławskiej we Wrocławiu.













