Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Samorząd Uczniowski Debata Wyborcza

W dniu 7 marca odbyła się debata wyborcza, na której kandydaci na przewodniczącego szkoły mieli możliwość zaprezentowania siebie, swoich postulatów, odpowiedzenia na pytania od prowadzących, a także od oglądających.

Pierwszy etap debaty polegał na odpowiedzeniu na dwa pytania z puli ogólnej, następnie kandydaci wypowiadali się na temat zagadnienia dotyczących własnych postulatów.

Ponadto mogli dowiedzieć się nieco więcej od siebie nawzajem, a przede wszystkim – odpowiedzieć na pytania nurtujące uczniów Naszej Szkoły.

Wszyscy kandydaci poradzili sobie wspaniale, więc wybór odpowiedniej osoby na stanowisko Przewodniczącego Naszego Liceum może być trudny. Dlatego w dalszej części przygotowaliśmy krótkie podsumowanie każdego z nich!

Przygotowała Kornelia Sroka (2B)

Franciszek Sinkiewicz jest uczniem klasy 3M i jest kandydatem, który najdłużej uczęszcza do Naszej Szkoły. Jego głównym postulatem jest chęć pomocy wszystkim uczniom niezależnie od ich sytuacji, organizowanie większej ilości akcji charytatywnych i kiermaszy oraz częstsze integrowanie Samorządu Uczniowskiego z samorządami klasowymi w celu m.in organizowania różnych akcji. Zaproponował również zaproponował tworzenie ankiet online dla uczniów oraz obiecał kontynuować dotychczasowe szkolne tradycje. Zależy mu na współpracy i integracji.

Emilia Kopczyńska z klasy 1E również po raz pierwszy wzięła udział w debacie wyborczej w naszej szkole, lecz tak jak wspomniała, posiada doświadczenie ze swojej poprzedniej szkoły oraz obecnej roli skarbnika w samorządzie klasowym. Zaproponowała organizowanie m.in międzyklasowych zawodów koszykówki oraz piłki siatkowej. Podzieliła się z nami pomysłem dotyczącym dni państw Europy w naszej szkole. Przedstawiła nam przykładowe akcje związane z takimi dniami. Zależy jej, aby słuchać pomysłów uczniów oraz, aby kontynuować obecne tradycje.

Nina Bander jest uczennicą oraz przewodniczącą klasy 1B. W swoich postulatach zaproponowała, aby co jakiś czas organizować anonimowe ankiety wśród uczniów dotyczące spraw bieżących oraz działania samorządu. Podzieliła się z nami swoim pomysłem na zawody o nazwie ,,Złote Talenty”, w których mogliby brać udział wszyscy chętni uczniowie. Zaproponowała kilka różnych kategorii, w których każdy mógłby się wykazać. Głosowanie na zwycięzców odbywałoby się na zasadzie podobnej do ,,Złotych Belfrów”. Według niej uczniowie wszystkich klas będą mogli razem się integrować oraz pielęgnować swoje talenty, tudzież umiejętności dzięki ,,Złotym Talentom”. Zależy jej na tym, aby zintegrować wszystkich uczniów i poszerzyć współpracę. Ponadto chce dalej kontynuować tradycje szkoły.

Przygotowała Amelia Pater (1B)

Marie-Madleen Woynar to kreatywna i uzdolniona muzycznie kandydatka na Przewodniczącą Naszej Szkoły uczęszczająca do klasy 2B. Jako prawowita humanistka, zamierza zachować współczesność w kapsule czasu i udzielać się w różnego rodzaju charytatywnych przedsięwzięciach.

Mateusz Sobotkiewicz z klasy 2C jest kandydatem otwartym i towarzyskim. Przekonać się o tym można na każdej przerwie spacerując szkolnym korytarzem. Postulaty Mateusza to zaproszenie do szkoły znanych absolwentów, czy założenie kółka teatralnego.

Każdy z pretendentów wykazał się ogromnym zaangażowaniem w kampanię wyborczą, sumiennie odpowiadając na nurtujące nas pytania oraz częstując różnymi smakołykami.

Przygotowała Paulina Kowalczuk (2C)

 

Skip to content