Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Samorząd Uczniowski Dzień Otwarty


Tegoroczny Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się 21 marca. 
Od godziny 9 rano aż do godziny 17 uczniowie mogli zwiedzać mury naszej szkoły. Tematem przewodnim całego wydarzenia był „Kosmos i podróże w czasie”. Każda z klas prezentowała wybrany przez siebie film, który zaliczał się do tej tematyki. 

Każdy profil przygotował dla młodszych gości wiele konkursów, atrakcji i szans na zdobycie ocen i nieprzygotowań. W punktach informacyjnych kandydaci do naszej szkoły mogli dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji o rekrutacji i ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020. Oprowadzający natomiast starali się jak najlepiej opisać atmosferę panującą na co dzień w naszym liceum.

Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się pokazy chemiczne, przeprowadzane przez uczniów, pod nadzorem nauczyciela. Na sali gimnastycznej można było z kolei dowiedzieć się wszystkiego na temat wolontariatu, DSD, wymian uczniowskich, sportu, zajęć pozalekcyjnych i profilów.

Poza tym uczniowie mieli okazję m.in: odbyć podróż w głąb ludzkiego mózgu, rozwiązać matrixowe zagadki matematyczne, zagrać z obcymi w karty „przeciwko ludzkości”, przeprowadzić sekcję potworów i kosmitów oraz obejrzeć pokaz prawdziwego, zaprogramowanego przez uczniów, łazika. Wszyscy przybyli mogli również dowiedzieć się, co tak naprawdę oznacza gwiazdka przy zadaniu z matematyki i w jaki sposób książka potrafi przenieść czytelnika w inny wymiar. 

Trzeba przyznać, że cała szkoła faktycznie żyła Dniem Otwartych Drzwi – było to widać na korytarzach i w każdej przedmiotowej klasie.

 

Skip to content