Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Samorząd Uczniowski Dzień otwarty w II LO

Dnia 21 marca w naszym liceum odbyły się dni otwarte z głównym motywem przewodnim rodem z baśniowego świata Alicji w Krainie Czarów. Przyszli adepci naszej szkoły oprowadzani przez postacie fantastyczne mieli okazję choć na moment wcielić się w rolę odkrywców przeszukując stworzone przez uczniów Escape Roomy lub rozwiązując zagadki kryminalistyczne.

Ponadto szkolny Absolem hojnie przyjął ich w swojej grocie uchylając rąbka tajemnicy i wprowadzając ich do świata biologicznego wypełnionego zajęciami mikroskopowymi, anatomicznym i botanicznymi. Dla pasjonatów mocnych wrażeń zorganizowane były warsztaty chemiczne gdzie uczniowie mogli bliżej poznać prawa rządzące naturą poprzez rozmaite reakcje i doświadczenia.

Całość przedsięwzięcia zwieńczała przemiła atmosfera i roześmiane twarze zarówno gimnazjalistów jak i licealistów, ponieważ przygotowania i trud włożony w organizacje tego dnia opłaciły się zmieniając zwykły, szkolny dzień w krainę pełną śmiechu, zabawy i beztroski. Zainteresowanych odsyłamy również do galerii gdzie znajdziecie fotorelację z tego wyjątkowego dnia.

 Obejrzyj zdjęcia.

Skip to content