Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Samorząd Uczniowski Koncert Charytatywny

Za nami wspaniałe i wzruszające wydarzenie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Piątkowy Koncert Charytatywny miał na celu pomoc uchodźcom, powrót do poprawy naszych relacji międzyludzkich oraz integrację całej społeczności II LO.

Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali swoje liczne talenty.
Na scenie pojawili się młodzi wokaliści, akrobaci i tancerze. Dodatkową atrakcją był występ Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”, który wzruszył widzów tańcami ludowymi, m.in. węgierskim czardaszem.Podczas trwania koncertu ogłoszono również wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została
Pani Dorota Chmiel
Rzecznikiem Praw Uczniowskich został Pan Michał Rocznik.
A oto nowy skład Samorządu Uczniowskiego:
Mateusz Sobotkiewcz- przewodniczący
Franciszek Sinkiewicz- wiceprzewodniczący
Nina Bander
Marie-Madleen Woynar
Emilia Kopczyńska
Piątkowy koncert był wyjątkowy, nie tylko z powodu bogatego programu artystycznego, ale przede wszystkim z uwagi na zaproszonych gości z Młodzieżowego Schroniska, którzy ze wzruszeniem obejrzeli występy naszej młodzieży.

Z charytatywnej zbiórki udało się zebrać 5300 złotych, a pieniądze zostaną przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, zajmującej się pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Pomoc dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy płynie z całej Polski, również nasza szkoła postanowiła włączyć się do akcji pomocowej.
Stale trwają zbiórki żywności, odzieży, zabawek, artykułów higienicznych, środków opatrunkowych oraz leków.
Ponadto, jesteśmy w stałym kontakcie z Legnickim Schroniskiem Młodzieżowym i reagujemy na potrzeby przybywających tam Ukraińców.
Dziękujemy za wielkie serce.
Dobro zawsze do nas wraca!

Skip to content