Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Fotografia-Sztuka-WOK PandemArt czyli co siedziało we mnie podczas kwarantanny

Ostatnie miesiące dla większości z nas nie należały do najłatwiejszych. Odczuwalny był stres, niepokój o przyszłość i zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Początkowo ciężko było dostosowanie się do nowej rzeczywistości, zmian w trybie nauczania oraz pokonanie barier komunikacyjnych. Mimo tego, spora część uczniów nie próżnowała podczas kwarantanny i owocnie wykorzystała ten okres by rozwijać swoje pasje, na które w ciągu pracowitego roku szkolnego nie zawsze był czas. Celem tej wystawy, jest motywowanie do realizacji pasji i zainteresowań. Wakacje to najlepszy moment na powrót do nich, dlatego w ramach inspiracji możecie poniżej zobaczyć wiele prac naszych zdolnych uczniów.

Amelia Błądzińska (1G)

„Cisza przed burzą”

Daria Lenar (2D)

Emma Smal (2D)

“Nocny spacer”

“Liquid charm”

“Somewhere in the past”

Ewelina Majda (2C)

Okres samoseparacji pozwolił mi na rozwijanie swoich pasji.

Hubert Śliwiński (2A)

Mimo wszystkich problemów i utrudnień jakie spowodowała pandemia, uważam, że wniosła ona coś dobrego do mojego życia. Wcześniej z powodu dojazdów do szkoły i treningów siatkówki, zawsze znajdowałem wymówkę od ćwiczenia rysunku. Brak tych obowiązków, lub ich ograniczenie z powodu pandemii, sprawiło, że tych wymówek zabrakło, przez co moje umiejętności rysunku polepszyły się.

Julia Młynarczyk (2A)

Podczas kwarantanny sztuka była prawdziwym zbawieniem i ostoją. Nauczyłam się ją lepiej rozumieć i uciekać do niej w momentach niepokoju w duszy. Tworzenie daje poczucie kontroli, to ja decyduję jak pociągnąć kreskę, aby nadać określony kształt pracy, jak zaśpiewać daną nutę by zabrzmiała słodko lub żałośnie. Do rysunku zwróciłam się pierwszy raz w życiu, odkrywając mnóstwo spokoju podczas procesu twórczego. Spokój ten był tym bardziej potrzebny w momencie głębokiego odczuwania porzucenia przez szkołę, polityków czy świat w ogóle.

Magdalena Sieradzka (1A)

W czasie kwarantanny na przemian przeżywałam właściwie dwie fazy. Miałam zarówno momenty, w których mogłabym tworzyć od rana do nocy, jak i dni, w których nie chciało mi się robić nic, poza oglądaniem seriali. Myślę, że spowodował to brak wypracowanej wcześniej rutyny, która zwykle tak znielubiana daje jednak pewne poczucie stabilności.

Marcin Kufel (2A)

Ten długi okres ,, zatrzymania w miejscu” dał mi sporo czasu na oglądanie kolorowych gazetek. Pierwszy nie przedstawia nic więcej, jak mężczyznę stawiającego jakże proste pytanie. Drugi pokazuje rzeczywistość typowego mieszkańca bloku wschodniego. Funkcjonalizm w Czystej Postaci. Trzeci jest reklamą linii lotniczych gwarantujących wycieczkę marzeń. (Cichy sprzeciw amerykańskiemu imperializmowi).

Martyna Górska (1B)

W czasie pandemii zaczęłam o wiele częściej malować na podobraziach, jedną z głównych inspiracji okazał się C. Monet. Przez ten okres odkryłam również, że nie warto porzucać sztuki, nawet kiedy nie czuje się weny twórczej.

Ola Boczkowska

Olaf Butyński (1E)

Dzięki epidemii powróciła moja kreatywność jak i chęć do tworzenia rysunków.

Alicja Kijowska (2B)

“Birds fly in the different directions~Imagine Dragons”

Weronika Gruca (2E)

Milena Stępień (absolwentka 3C)

Jestem ekstrawertykiem, także w trakcie kwarantanny ciężko mi było spełniać swoje podstawowe potrzeby. Brakowało mi ludzi z zewnątrz i ich energii. Musiałam skupić się na samej sobie i swojej rodzinie. Ale cieszę się, że tak się stało, bo zmuszona do przebywania z własnymi myślami, pokochałam siebie i swoją rodzinę na nowo. Prace malowałam głównie dla nich, żeby pokazać, jak bardzo ich kocham. No i jeden autoportret dla siebie, żeby pokazać, jak siebie kocham

„Ja i moja mama”

„Ja i moja siostra”

„Autoportret”

Oliwia Siczek (1N)

Skip to content